ceny.infoblog.cz

Vývoj cen nemovitostí v Čechách

Publikováno 05.12.2014 v 21:26 v kategorii EKONOMIKA, přečteno: 32x

Plánujete koupit nemovitost nebo pozemek a nejste si jisti, zda je na to nejlepší doba? Máte pocit, že ceny poklesnou? Jak to tedy je s cenami na realitním trhu – rostou, nebo klesají?

Ceny rodinných domů
Rodinný důmKdyž se zaměříme na rodinné domy, zjistíme, že ceny v letošním roce mírně narostly. 

Není se čemu divit. O rodinné domy je v poslední době velký zájem a majitelé tak mohou ceny navyšovat.

Největší zájem je o rodinné domy v Praze k prodeji a o rodinné domy ve středních Čechách k prodeji. Staví se především nízkoenergetické domy a pomalu se objevuje i více domů s úsporným vytápěním.

Ceny pozemků

Co se týče pozemků, ceny se také zvyšují. Nárůst cen nejde nijak razantně nahoru, za to se ceny zvyšují dlouhodobě. Největší zájem je o pozemky v okolí velkých měst a málo na odbyt jdou parcely, které jsou špatně dopravně spojené s okolím.

Ceny pozemků nejspíš zvyšuje i rostoucí zájem developerů, kteří kupují výhodně položené parcely pro své developerské projekty.

Ceny bytů
BytMírně se zvyšují i ceny bytů. Nejvyšší nárůst zaznamenaly, stejně jako u domů, byty prodej v Praze a ve středních Čechách. 

Nárůst je také zaznamenán v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

Zájem je o starší byty v cihlových i panelových domech. Vzrostl také zájem o větší byty tedy o takzvané 3+. Kromě toho si lidé oblíbili i byty z developerských projektů, které jim dopřávají požadovaný komfort.

Ceny klesat nebudou

Jak je vidět, ceny celkově rostou. Jestliže chcete koupit nemovitost nebo pozemek, je nejvyšší čas to udělat teď. Ceny pravděpodobně klesat nebudou, a proto není na co čekat.

Pěkný domeček, byteček nebo pozemek si můžete pořídit ihned bez zbytečného čekání. Stačí jen zkontaktovat realitního makléře a zařídit si hypoteční úvěr. A kdo ví? Třeba se vám podaří najít byt v Praze za přijatelnou cenu.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?