ceny.infoblog.cz

Pozor na insolvenci při nákupu nemovitosti!

Publikováno 23.08.2016 v 22:24 v kategorii BYDLENI, přečteno: 33x

Když si pořizujete nové bydlení, určitě se koukáte na cenu. Je přeci logické, že si nechcete kupovat předraženou nemovitost. Pro mnoho lidí jsou finance velice zásadní otázkou. Jenže ne vždy je na první pohled výhodný nákup, skutečně výhodný.

Exekuce není to samé jako insolvence
VýpočetMnohým by se mohlo zdát, že mezi tyto dva pojmy patří rovnítko, ale není tomu tak. 

Exekuce je přece jen něco jiného než insolvence. Hlavním rozdíl je v tom, že se každý s těchto pojmů řídí jinou vyhláškou.

Zatím co exekuce podléhá exekučnímu řádu, insolvence se řídí insolvenčním zákonem. Insolvenční řízení je zahájeno tehdy, kdy dluh převýší hodnotu dlužníkova majetku.

Domy na prodej z majetku dlužníka jsou mnohdy prodávány za velice výhodné ceny, ale je důležité se nenechat napálit. Může se vám totiž stát, že o své peníze lehce přijdete.

Pozor na další vlastníky

Realitní kanceláře se snaží prověřovat inzeráty a nemovitosti, které nabízejí k prodeji. Jenže nemovitosti z aukcí vůbec nemusí být prověřené. Klidně se vám tak může stát, že si koupíte nemovitost, která má i další majitele.

V takovém případě se stanete jen spolumajitelem, a pokud v nemovitosti spolumajitel bydlí, zbudou vám jen oči pro pláč a promarněné peníze. Je proto velice důležité se na tyto skutečnosti informovat předem. Třeba na registru nemovitostí, který je veřejnosti přístupný.

Dejte si pozor na soupis majetku

Nejednou se stalo, že dům nebyl zahrnut do soupisu majetku v insolvenčním řízení. To je ale velice důležité, protože pokud není na soupisu majetku, znamená to, že se na něj insolvenční řízení nestahuje.

Může se vám tak stát, že si koupíte nemovitost a místo jejího poklidného užívání se budete soudit s lidmi, kteří mají pocit, že jim nemovitost patří.

Ať se jedná o domy nebo byty prodej, vždycky si zjistěte co nejvíce informací o dané nemovitosti. Pokud si s tím nevíte rady, požádejte o pomoc nezávislého právníka.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?