ceny.infoblog.cz

Kolik zaplatíte za rodinný dům?

Publikováno 23.03.2015 v 10:34 v kategorii EKONOMIKA, přečteno: 39x

Kolik můžete zaplatit za rodinný dům, není jednoduchá otázka. Záleží to totiž na spoustě faktorů, které koupi domu ovlivňují. Pokud nechcete utrácet víc, než je nutné, dejte si pozor minimálně na některé z nich. Koupě domu je zásadní investice, která ovlivní vaši budoucnost. Cenu nemovitosti ovlivňuje například její lokalita. Také velikost parcely je důležitá. A to jsou jen některé faktory, nad kterými budete přemýšlet.

Než začnete stavět…
ParcelaStavební parcela je prvním krokem ke stavbě domu. Najít tu správnou parcelu není jen tak. 

Lokalita parcely ovlivní cenu vaší nové nemovitosti.V zásadě platí, že domy k prodeji jsou ve středních Čechách nejdražší. 

A od nich se poté odráží cena nemovitostí v dalších krajích. Přemýšlejte nad velikostí stavebního pozemku.Aby vám vyhovoval teď i v budoucnu. Vaše investice by se vám měla vyplatit a měli byste mít od koupě navždy pokoj. Ani moc velká, ani moc malá.

Kde se porozhlížet?

Víte už, kde chcete bydlet? Nebo jste ochotni se přestěhovat do jiného kraje? Přemýšlejte také nad tím, jak to ovlivní každodenní dojíždění do práce a běžné zařizování. 

Přece jen, bydlení v přírodě má své pro, ale pozor na všechna proti.Rodinné domy v Praze k prodeji jsou možná o něco dražší, ale cenu vyvažují kvalitou bydlení. 

Záleží samozřejmě na tom, zda chcete bydlet v centru města, nebo vám bude lépe vyhovovat příměstská část, kde najdete kýžený klid a zároveň oceníte blízkost centra města.

Všechno tak akorát
Domy na prodejDomy na prodej jsou různé. Stejně tak jejich stav. 

Pokud přemýšlíte nad koupí starší nemovitosti, všímejte si každého detailu. 

Jinak se může stát, že finančně vykrvácíte.Také uvažujte nad velikostí. 

Velký dům představuje netušené možnosti, ale jak ho budete vytápět? Stejně důležitá je údržba nemovitosti. A naopak, to že vám teď stačí 1+1, neznamená, že vám bude stačit navždy. Změna je dobrá, pokud je k lepšímu. A zvážení všech pro a proti je v tomto případě více než žádoucí.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?